Projekty EU

Komat sponsorem I Czarnkowskiego Biegu Otwartych Serc

Komat sponsorem I Czarnkowskiego Biegu Otwartych Serc

W pierwszą niedziele czerwca odbył się I Czarnkowski Bieg Otwartych Serc zorganizowany przez Panią Katarzynę Baryczkowską, Radną Miasta Czarnków. 

"To Pierwszy Czarnkowski Bieg Otwartych Serc, czyli impreza charytatywna, którą planowałam zorganizować już od dawna, ponieważ sama biegam i uczestniczę w takich akcjach. Kiedy zostałam radną Rady Miasta Czarnków postanowiłam sobie, że rozruszam nasze miasto. Chodziło mi o to, aby połączyć dwie sprawy. Jedna to aktywne spędzanie wolnego czasu, druga zaś to połączenie tego typu działań, nazwijmy to sportowych, z działalnością charytatywną. Dzisiejsza impreza jest pierwszą w naszym mieście, ale myślę, że nie ostatnią. Spotkaliśmy się z ogromnym poparciem i zrozumieniem wszystkich środowisk. Przekonałam się, że w naszym mieście i okolicy znajduje się ogromna ilość osób z otwartym sercem, bardzo wrażliwych i rozumiejących potrzeby innych.

Te piękne medale ufundowane zostały przez firmę Komat i Viabud, ze strefy zabaw korzystają dzieci bezpłatnie, podobnie jak z dmuchanych zjeżdżalni, punktu malowania twarzy i waty cukrowej. Dzięki uprzejmości lokalnych cukierników mamy słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników, są również owoce w postaci bananów i arbuzów, kawa, herbata i zimne napoje. To wielkie święto, z którego dochód przeznaczamy dla dzieci niepełnosprawnych z Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach. Zebrane środki pochodzą od sponsorów i wpisowego (minimum 30 złotych za udział w biegach i nordic walking w kategoriach +16). Muszę powiedzieć, że nie spotkałam się nigdzie z odmową. Wszędzie napotykałam przychylność i zrozumienie. Korzystając z okazji chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do imprezy. Już dzisiaj zapraszam wszystkich na przyszły rok.".

 Data: 2019-06-03
 Kategoria: Wydarzenia