Projekty EU

Integracja w Trójmieście

Integracja w Trójmieście

W tym roku integracja Komatowej Rodziny miała miejsce w przepięknym Trójmieście.

W piątek z samego rana spotkaliśmy się z przewodnikiem i rozpoczęliśmy zwiedzanie od Bramy Wyżynnej, która stanowi początek Drogi Królewskiej. Po Zespole Przedbramia spacerowaliśmy ulicą Długą - najbardziej reprezentacyjną ulicą Gdańska – i po Długim Targu, gdzie obowiązkowo trzeba było zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie przy Fontannie Neptuna. Koniecznie należało przejść się również klimatyczną uliczką Mariacką i zwiedzić „koronę miasta Gdańska” – Bazylikę Mariacką. Po obiedzie zobaczyliśmy jeszcze symbol Gdańska jakim jest Żuraw, a także Targ Rybny i część Starego Miasta. Wieczorem tradycyjnie już odbyła się kolacja integracyjna – tym razem z widokiem na morze.

Drugi dzień zaczęliśmy od wysłuchania prezentacji organowej w Katedrze Oliwskiej. Następnie udaliśmy się do gdyńskiego portu, gdzie zwiedziliśmy zabytkowy statek Dar Pomorza. Po obiedzie na molo ruszyliśmy w rejs po zatoce do Sopotu. W Sopocie obowiązkowo trzeba było pospacerować po molo, a następnie wypić kawkę na Monciaku.

Ostatni dzień rozpoczął się od przyjazdu na Westerplatte. Następnie podjechaliśmy na Plac Solidarności. Po ostatnim obiedzie nadeszła pora by opuścić Trójmiasto i wrócić do domu.

Intensywne zwiedzanie, kolejne piękne wspomnienia, wspólnie spędzony czas nad cudownym polskim morzem... a do tego wspaniała pogoda!

 Data: 2019-05-30
 Kategoria: Wydarzenia