O firmie

Komat jest producentem mebli i urządzeń ze stali nierdzewnej dla gastronomii.

Komat zajmuje się nie tylko produkcją katalogowych mebli i urządzeń, ale w szczególności ukierunkowana jest na indywidualne i nietypowe zamówienia klientów. Doświadczeni konstruktorzy służą klientom pomocą przy odpowiednim doborze mebli i urządzeń, a także pomagają optymalnie zaprojektować przestrzeń kuchenną.

Komat istnieje na rynku polskim od 1993 roku i od początku dynamicznie się rozwija, nieustannie wprowadzając do swojego asortymentu nowe produkty, a także nowości konstrukcyjne i stylistyczne do już produkowanych wyrobów.

Od początku działalności przywiązujemy ogromne znaczenie do wysokiej jakości produkowanych wyrobów oraz kompleksowej i profesjonalnej obsługi klienta. Aby to osiągnąć firma Komat nieustannie inwestuje w swój rozwój poprzez ciągłe zwiększanie kwalifikacji pracowników, unowocześnianie parku maszynowego oraz poprzez wprowadzanie do procesów produkcyjnych i zarządzania najnowszych technologii informatycznych.

Produkty firmy Komat charakteryzują się ergonomicznością, trwałością i wysoką estetyką wykonania. Materiały wykorzystywane do produkcji i sposób wykonania umożliwiają łatwe utrzymanie czystości i wygodę w czasie wieloletniego użytkowania.

Wszystkie meble i urządzenia produkowane są ze stali nierdzewnej wg PN OH18N9/AISI304/1.4301 o najwyższej jakości, przeznaczonej do produkcji wyrobów dla gastronomii. Produkty firmy Komat posiadają świadectwo Państwowego Zakładu Higieny oraz spełniają wymagania jakości wg EN ISO 3834-2:2005, a w przedsiębiorstwie wdrożony jest System Zarządzania Jakością ISO 9001:2015.

Świadectwo Państwowego Zakładu Higieny Certyfikat ISO 9001:2015 Certyfikat ISO 3834-2:2005

Firma rokrocznie uzyskuje uznanie dla swoich działań i wysokich standardów, otrzymując liczne nagrody i certyfikaty. Od wielu lat jesteśmy laureatem certyfikatów takich jak Certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play, Wielkopolski Certyfikat Jakości, Certyfikat Solidna Firma, a także nagród, m.in. HIT Wielkopolski. Jako niezwykle dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo w latach 2009, 2013 oraz 2017 otrzymaliśmy prestiżową nagrodę - Gazele Biznesu.

Ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie, wysoka jakość produkowanych wyrobów, terminowość realizacji zamówień i kompleksowa obsługa sprawiły, że firma Komat stała się liderem na rynku krajowym i europejskim. Produkty firmy Komat można znaleźć w hotelach i restauracjach na całym świecie, m.in. w Niemczech, Francji, Anglii, Belgii, Austrii, Szwecji, Finlandii, Rosji, Dubaju i na Malediwach.

Firma Komat proponuje zupełnie nowy wymiar gastronomii oraz gwarantuje satysfakcję z realizacji nawet najbardziej śmiałej wizji kuchni.