Projekty EU

SMARTCAP – to be superior - sufity wentylacyjne Komat z systemem odzysku energii

SMARTCAP – to be superior - sufity wentylacyjne Komat z systemem odzysku energii

Sufity SMARTCAP to kompleksowo działające okapy wentylacyjne i klimatyzujące, które idealnie oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń i zapachów. Układ działa w systemie zamkniętym, więc jest to doskonałe rozwiązanie dla obiektów, które borykają się z wykonaniem instalacji wentylacyjnej lub z zapachami. Okapy można również podłączyć do centralnego układu wentylacyjnego.

Instalacja systemu polega na zabudowie przestrzeni sufitowej specjalnymi panelami wykonywanymi ze stali nierdzewnej. Panele te mogą być malowane proszkowo na dowolny kolor, dzięki czemu idealnie można dopasować je do wystroju lokalu.

Układ panelowy pozwala na dowolną konfigurację systemu wentylacji w zależności od ustawienia urządzeń w kuchni. W sytuacji zakupu dodatkowych urządzeń można zmienić konfigurację paneli, by powietrze w kuchni było optymalnie oczyszczone.

Pierwsza strefa oczyszczenia to strefa oczyszczania wstępnego, gdzie zanieczyszczone tłuszczem i zapachami powietrze zostaje oczyszczone z największych cząstek tłuszczu. Strefa ta składa się z trzech filtrów: 1) kombifiltr, czyli zestaw filtrów: labiryntowego i siatkowego, 2) filtr flizelinowy oraz 3) lampa plazmowa.

Następnie powietrze przechodzi do strefy oczyszczania dokładnego. Powietrze przechodząc przez filtr flizelinowy zostaje oczyszczone z pozostałych cząstek tłuszczu, by następnie przejść przez wymiennik ciepła, w którym następuje schłodzenie powietrza i kondensacja znajdującej się w nim pary wodnej. Powietrze przechodząc kolejno przez filtry: jonowy, węglowy i filtry elektrostatyczne zostaje oczyszczone w 100% z tłuszczów, 99,7% z zapachów, 77% z bakterii salmonelli, 58% z pozostałych bakterii oraz pleśni i grzybów.  

Ostatnim etapem jest doprowadzenie do odpowiedniej temperatury powietrza. Powietrze czyste i o właściwej temperaturze trafia ponownie do pomieszczenia, dzięki czemu utrzymana zostaje założona temperatura i nie tracimy energii.

Opatentowany system SMARTCAP klimatyzuje pomieszczenia kuchni dając komfort pracy,
a dzięki odzyskowi ciepła pozwala na znaczną redukcję kosztów energii. Odzyskane ciepło można wykorzystać do podgrzewania wody użytkowej i ogrzewania sali restauracyjnej oraz pokoi hotelowych. Odzyskaną energię możemy wykorzystać do chłodzenia stołów chłodniczych, komór i innych urządzeń chłodniczych i mroźniczych. Co więcej, zredukowana zostaje ilość gazów chłodniczych, a wydatek CO2 zostaje maksymalnie ograniczony. System chłodzący oparty na energii odzyskanej z sytemu wentylacyjnego działa na glikolu eliminując w znacznym stopniu inne szkodliwe czynniki chłodnicze.

Ponadto okapy pozwalają na regulację temperatury w pomieszczeniu. Automatycznie działający system utrzymuje zadany poziom temperatury. W sytuacji, gdy temperatura powietrza wyciąganego podniesie się o 0,3oC w stosunku do temperatury pomieszczenia okap załączy system chłodzenia wykorzystując energię skumulowaną z wytwarzanego na kuchni ciepła. Dzięki temu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie warunki pracy w kuchni.

ULOTKA - SMARTCAP - Sufit wentylacyjny <<KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ>>

 

 Data: 2020-06-10
 Kategoria: Nowości