Jednym z niezbędnych w wielu lokalach gastronomicznych urządzeń grzewczych, są nadstawki grzewcze. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie ciepła przeznaczonych do wydania na salę potraw. To bardzo funkcjonalne i wyjątkowo przydatne rozwiązanie, na którego zakup warto się zdecydować. Wyjaśniamy, jak zbudowane są nadstawki grzewcze i w jaki sposób z nich korzystać.
Nadstawka grzewcza to urządzenie o bardzo prostej budowie, które pozwala na krótkotrwałe utrzymanie ciepła przeznaczonych do wydawania potraw. Z tego względu najczęściej znajduje ona zastosowanie na linii wydawczej lub stanowisku dystrybucyjnym. Nadstawki stosowane są w przypadku potraw gotowych do spożycia, które zostały już wyłożone na talerze. Pozwalają one uniknąć ich ostygnięcia dzięki zastosowaniu promiennika ciepła, który nie powoduje wysychania i zmiany właściwości produktów spożywczych.
Nadstawka grzewcza to jedno z wielu stosowanych w gastronomii urządzeń grzewczych. Wyglądem przypomina półkę na nóżkach, która wyposażona jest w spodniej części w mechanizm grzewczy. Niska waga, funkcjonalność rozwiązania oraz wyjątkowa trwałość i estetyka wykonania sprawiają, że nadstawka grzewcza doskonale sprawdzi się w większości lokali gastronomicznych. Oferujemy nadstawki pojedyncze i podwójne, które mogą być wyposażone w oświetlenie, co dodatkowo podnosi ich walory estetyczne oraz zwiększa funkcjonalność.
Jak już zostało wypomniane, nadstawki grzewcze znajdują zastosowanie w wielu lokalach gastronomicznych. Okazują się niezastąpione w większych restauracjach np. hotelowych, salach weselnych, stołówkach oraz w każdym innym lokalu gastronomicznym, gdzie zachodzi konieczność wydania wielu porcji posiłku jednocześnie. Co więcej, nadstawka grzewcza jest doskonałym rozwiązaniem do lokali samoobsługowych. Tradycyjnie zastosowanie nadstawki grzewczej obejmuje przede wszystkim rozdzielnie kelnerskie, linie wydawcze oraz stanowiska dystrybucyjne.